• Hedefimiz Her Yıl 3 GW GÜNEŞ
VIA Twins Plaza Söğütözü Mahallesi 2177. Sokak No:10 B Blok Daire:114 Çankaya/ANKARA

AKINCI ENERJİ

Hayvanlardan oluşan atıkların çevreye fermente edilmeden bırakılması 2872 sayılı Çevre Kanunu kapsamında suç teşkil etmektedir. Bu yasaya istinaden hayvancılık işletmeleri çevreyi kasten kirletmekten, para cezası ve işletme kapatma cezası ile karşı karşıya kalabilirler. Bunun dışında hayvancılık atıklarının biyogaz sistemleri ile değerlendirilmesi işletmeler için ciddi bir kazanç oluşturmaktadır. Biyogaz sistemleri organik atıkların anaerobik fermente edilmesi ile hem atıklar bertaraf edilmekte hem de uzun yıllar sabit, düzenli ve yüksek bir ekonomik kazanç sağlamaktadır.

Akıncı Enerji, ilk aşamada yumurtacı tavuk atıklarının sorunlarına çözüm bulabilmek için kurulmuş bir firmadır. Firmamız tüm organik atıkların değerlendirilmesi ve kazanca dönüşmesi için anahtar teslim biyogaz tesisleri kurmaktadır. Şirketimiz Almanya BINOWA biyogaz ve proses çözümleri firmasının Türkiye distrübütörüdür.

Akıncı Elektrik Üretim ve Enerji San. ve Tic. A.Ş. biogaz tesisi çalıştırılmış olup yıllık minimum 120 ton yumurtacı tavuk atığı işlenerek 1430 kwe/h (12.000.000 kwe/yıl) elektrik üretimi gerçekleştirip yıllık 6750 ton organik gübre satışı yapmaktadır.